Dzień nauczyciela

Wysłany dnia: lut 23, 2021

Widziany przez: 179

Kategorie: Główna

Dzień nauczyciela – czyli jak elegancko i z szacunkiem okazać wdzięczność za trud pracy

Dzień nauczyciela jest dniem edukacji, który przypomina wszystkim jak ważną rolę odgrywają nauczyciele w życiu każdego z nas. Dobry pedagog to sukces edukacji, który owocuje na przyszłość w postaci wykształcenia młodego człowieka. Dzień nauczyciela przypomina także, iż na wychowanie i wypracowane właściwych wzorców zachowania składa się dom i rola rodzicóworaz szkoła poprzez swoich nauczycieli. Warto 14 października, w tzw. dzień nauczyciela podziękować im za trud, chęci, pomysły i kreatywność w nauce dzieci. W obecnych trudnych czasach obowiązkowego zdalnego nauczania, tym bardziej należy dostrzegać wszelkie pozytywne aspekty pracy nauczycieli z dziećmi. To duże wyzwanie, aby zainteresować dzieci, zaangażować je w naukę oraz zdobywanie wiedzy. Nauczyciele próbują urozmaicać zajęcia zdalne, przygotowują się do nich opracowując ciekawe treści, a także nawiązują bezpośredni kontakt ze swoimi odbiorcami, co warto docenić.

Życzenia z okazji dnia nauczyciela to prosta forma podziękowania. Klasyczną opcją jest kartka okolicznościowa oraz elegancki bukiet kwiatów. Możemy również zdecydować się na drobny upominek klasowy – jako podsumowanie pewnego etapu nauczania. To z pewnością będzie bardzo miły gest, który doda nauczycielowi jeszcze więcej chęci do dalszej pracy zawodowej z młodymi ludźmi.

14 października – czyli pomysły na dzień nauczyciela

Jeśli nurtuje Cię pytanie, co podarować na dzień nauczyciela to bardzo dobrze trafiłeś. Życzenia na dzień nauczyciela spisane na pięknej kartce wraz z podpisami odręcznymi swoich uczniów to doskonały i sprawdzony od lat pomysł. Dodatkowo można oprawić pamiątkę w elegancką, glamour ramkę na zdjęcia.

Zawsze modnym i sprawdzonym prezentem jest także delikatna, klasyczna i subtelna biżuteria. Możemy postawić np.: na delikatną bransoletkę, łańcuszek srebrny damski czy srebrne kolczyki. Niech to będą wzory bardzo klasyczne i tym samym wytworne.

Kolejną bardzo interesującą propozycją jest piękna szkatułka na biżuterię, przybory piśmiennicze nauczyciela lub inne drobiazgi. Szkatułki mosiądzowane lub ocynowane, pięknie zdobione na wzór szkatułek z królewskich komnat, wyściełane delikatnym welurem to pomysłowy upominek dla nauczyciela. Do wnętrza takiej szkatułki można włożyć życzenia dla nauczyciela wraz z odręcznymi podpisami uczniów czy studentów.

Inne pomysły to m.in.: pozytywka wygrywająca klasyczną melodie, figurka z grawerem (np.: dostojny i zwycięski husarz polski) albo ryngrafy – pamiątkowe medaliony o wzniosłym charakterze.

Dodatkowo można rozważyć opcje grawerowania. W ten sposób nasza pamiątka zostaje spersonalizowana i nabiera jeszcze większego emocjonalnego znaczenia.