Prezenty DIY na święta

Wysłany dnia: paź 15, 2021

Widziany przez: 1633

Kategorie: Główna

Dlaczego prezenty DIY na święta cieszą się taką popularnością?

Prezenty DIY na święta stanowią szczególną formę upominku. Rozwinięcie skrótu DIY, czyli Do It Yoursefl oznacza, że takie prezenty wykonujemy samodzielnie. Mają one ogromną wartość, gdyż w stworzenie prezentu DIY na święta wkładamy całe swoje serce, często także wiele godzin pracy. Taki upominek z pewnością zostanie doceniony i wywoła uśmiech u obdarowanej osoby.

Jak stworzyć prezent DIY na święta?

Wbrew pozorom tworzenie większości prezentów DIY na święta nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności artystycznych. Na rynku dostępnych jest wiele artykułów przydatnych do wykonania prezentów na święta DIY, które połączone w odpowiedni sposób stworzą unikalną kompozycję. Z pewnością przydadzą się tutaj różnego rodzaju pudełka, celofany, sznurki, tasiemki i rafie dekoracyjne, którymi możemy wykończyć całość prezentu DIY na święta.

Własnoręcznie wykonane kosmetyki doskonałym pomysłem na prezent DIY na święta

Wśród prezentów DIY na święta nie może zabraknąć samodzielnie wykonanych kosmetyków. Co ciekawe, niektóre z nich stworzymy z produktów dostępnych w domowej spiżarni. Jednym z prezentów DIY na święta są musujące kule do kąpieli, do których wykonania potrzebujemy sody oczyszczonej, oliwki dla dzieci i zapachowego olejku. W podobny sposób możemy stworzyć sól do kąpieli – tutaj przydatna będzie gruboziarnista sól, aromatyzowana olejkami. Z łatwością stworzymy także mydełka z łatwo dostępnych baz glicerynowych.

Klimatyczne prezenty DIY na święta

Prezenty DIY na święta mogą wprowadzać specyficzny klimat we wnętrzu. Samodzielnie możemy wykonać między innymi świece z wosku parafinowego, sojowego czy pszczelego. Do stworzenia takiego prezentu DIY na święta możemy wykorzystać np. słoiki po dżemach, dzięki czemu upominek będzie utrzymany w duchu less waste.

Prezenty DIY na święta dla wielbicieli słodkości

Doskonałym pomysłem na prezenty DIY na święta są także samodzielnie przygotowane słodkości. W klimat Świąt Bożego Narodzenia wpisują się zwłaszcza ciasteczka w kształcie choinek, gwiazdek czy bałwanków, które możemy przystroić kolorowym lukrem i posypkami. Warto stworzyć także pralinki lub babeczki, które z pewnością przypadną do gustu kubkom smakowym.

Uniwersalne prezenty DIY na święta

Najlepszym prezentem DIY na święta są własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Najczęściej jednak wymagają one zdolności artystycznych, lecz z pewnością efekt będzie powalający. Tego typu prezent DIY na święta można wręczyć osobiście lub wysłać pocztą.

Upominki, które warto dołączyć do prezentów DIY na święta

Do prezentu DIY na święta możemy dołączyć także jeden z wielu drobnych upominków, które dostępne są w naszym sklepie:

- dla mężczyzn polecamy zapalniczki żarowe, benzynowe i USB

- z okazji świąt paniom możemy wręczyć srebrną biżuterię – kolczyki, wisiorki czy bransoletki

- do prezentu DIY na święta dla dziecka warto dołączyć ramki na zdjęcia w różowym lub niebieskim odcieniu.