Kiedy obchodzimy imieniny Krystyny?

Wysłany dnia: kwi 13, 2021

Widziany przez: 143

Kategorie: Główna

Kiedy obchodzimy imieniny Krystyny?

Imieniny Krystyny można świętować kilka razy w roku – 18 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 24 lipca, 6 listopada, 5 i 27 grudnia. Jednak to marcowa data, 13 marca jest dniem, w którym Krysie najczęściej świętują. Osoby, które uważają, że nadane imię odzwierciedla charakter danej osoby podkreślają, że Krystyny to osoby zdecydowane, mocno stąpające po ziemi. Są niezależne, samodzielne i początkowo powściągliwe w towarzystwie nowo poznanych osób, jednak zyskują przy bliższym poznaniu, ponieważ są osobami szczerymi, wrażliwymi i chętnymi do pomocy. Krystyny są również dobrymi pracownikami, najlepiej sprawdzają się w zawodach, w których wymagane jest analityczne myślenie i szeroka wiedza, na przykład w zawodzie księgowej, ekonomistki, dziennikarki lub nauczyciela.

Imieniny Krystyny i związana z nimi historia

Imię Krystyna ma silny związek z religią chrześcijańską. Jest żeńską formą imienia Krystyn, który pochodzi z łacińskiego słowa Christinus, czyli należący do Boga. Imię Krystyna nosiły męczenniczki chrześcijańskie, których działalność wyraźnie odzwierciedlała charakter imienia, czyli przywiązanie do wiary. Święta Krystyna z Persji żyjąca w VI wieku jest postacią, o której wiadomo niewiele. Podczas prześladowań chrześcijan z rozkazu króla Chozroesa I nie wyrzekła się swojej wiary, przez co spotkał ją okrutny los. Podobny los spotkał świętą Krystynę z Bolseny, znaną również jako Krystyna z Tyru. Święta Krystyna z Bolseny żyła na terenie Italii, kiedy również prześladowano chrześcijan. Jej gorliwa wiara i pomoc ubogim nie spotkała się z przychylnością ówczesnego władcy Italii, Dioklecjana. Święta Krystyna z Persji i święta Krystyna z Bolseny najczęściej przedstawiane są z palmą w dłoni jako symbol męczeństwa. Ich wspomnienie liturgiczne w obrządku katolickim przypada kolejno na 13 marca i 14 lipca, są to więc dni, w których obchodzimy imieniny Krystyny. W Polsce imię Krystyna nadawane jest od XII wieku. W wersji staropolskiej imię to funkcjonowało jako Krzysztyna, Kierstyna czy znana współcześnie Krystyna. Od początku obecnego stulecia imię Krystyna jest nadawane coraz większej liczbie dziewczynek, plasuje je na 8 miejscu pod względem liczby najczęściej nadawanych imion w Polsce.

Jaki prezent wybrać z okazji imienin Krystyny?

Imieniny Krystyny stwarzają możliwość spotkania się w gronie bliskich znajomych i świętowania tego wyjątkowego dnia. Cięte kwiaty, czekoladki i klasyczna kartka to uniwersalne inspiracje prezentowe. Jeśli chcemy wręczyć niezapomniany upominek, który na długo zagości w pamięci każdej Krysi, zachęcamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na prezent z okazji imienin Krystyny:

- srebrna bransoletki – ze splotem typu gucci, bransoletki niepełne czy bransoletki z wygodnym zapięciem

- damskie zegarki Perfect ze srebrną bransoletą lub w formie wisiorka z możliwością powieszenia na srebrnym łańcuszku, które również dostępne są w naszej ofercie

- bogato zdobione szkatułki na biżuterię pomieszczą kolczyki, pierścionki, bransoletki czy zegarki

- ryngrafy z wizerunkami świętych – okolicznościowa pamiątka, którą możemy postawić w każdym miejscu w domu.

Warto zadbać o to, by imieniny Krystyny były niezapomnianym dniem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości produkty srebrne, które będą wyjątkowym dopełnieniem tego święta.