Prezenty z okazji imienin Ewy

Wysłany dnia: paź 12, 2021

Widziany przez: 2163

Kategorie: Główna

Skąd wzięła się tradycja świętowania imienin Ewy?

Imieniny Ewy możemy świętować zaledwie pięć razy w roku. Są one związane ściśle ze wspomnieniem kobiet, które zapisały się szczególnie w historii Kościoła. Szacuje się, że w Polsce blisko pół miliona kobiet może świętować imieniny Ewy. Etymologia tego imienia datowana jest na czasy 2000 lat przed naszą erą, gdy Sumerowie posługiwali się imieniem Awa, które oznacza życie. Z biegiem czasu doszło do drobnych zmian imienia, które w niemal identycznym brzmieniu funkcjonuje na całym świecie.

24 grudnia – główna data obchodów imienin Ewy

Imieniny Ewy obchodzimy głównie w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia. Ta data związana jest z postacią biblijnej Ewy, uważanej za matkę rodzaju ludzkiego. Co ciekawe, w dniu imienin Ewy czcimy także Adama, protoplasta rodu biblijnego.

Kiedy jeszcze możemy świętować imieniny Ewy?

Oprócz 24 grudnia, imieniny Ewy możemy świętować także 12 lutego, 14 marca, 12 czerwca oraz 6 września. Wymienione daty obchodzenia imienin Ewy powiązane są z liturgicznymi wspomnieniami błogosławionych kobiet, które często są patronkami posiadaczek imienia Ewa. Podczas imienin Ewy obchodzonych 12 lutego, 14 marca oraz 6 września możemy pochylić się nad życiorysami św. Ewy z Abitiny, bł. Ewy z Leodium, a także św. Ewy z Dreux. Imieniny Ewy celebrowane 12 czerwca są powiązane z postacią bł. Marii Ewy od Opatrzności, która w czasie II Wojny Światowej zasłynęła pomocą chorym i ubogim.

Jakie prezenty nadadzą się na imieniny Ewy?

Posiadaczki imienia Ewa postrzegane są jako osoby ciekawe, dociekliwe i chętnie uczące się nowych rzeczy, dlatego wśród pomysłów na prezenty z okazji imienin Ewy nie może zabraknąć książek czy poradników. Na imieniny Ewy możemy wybrać także prezenty przyczyniające się do rozwoju osobistego, w tym hobby.

Personalizowane prezenty z okazji imienin Ewy

Imieniny Ewy stwarzają okazję do wręczenia personalizowanego upominku, doskonale wpisującego się w klimat tego wyjątkowego święta. Możemy zdecydować się na zakup kubka z imieniem, do którego warto dołączyć ulubioną herbatę lub kawę. Na imieniny Ewy sprawdzą się także pudełka prezentowe z różnymi gadżetami, a także kosmetykami, które z pewnością przydadzą się do domowego SPA.

Nasze propozycje na prezenty z okazji imienin Ewy

Z okazji imienin Ewy polecamy także upominki, które znaleźć można w ofercie naszego sklepu:

- srebrne zegarki Perfect będą nie tylko stylowym dodatkiem do outfitu, ale także praktycznym atrybutem ze względu na niezawodny kwarcowy mechanizm

- prezentem z okazji imienin Ewy mogą być także wygodne lusterka, które można schować do torebki. Będą one przydatne zwłaszcza w sytuacjach, kiedy trzeba poprawić makijaż, sprawdzą się także w podróży

- srebrne breloki, które można przypiąć do kluczy od domu czy samochodu

- wielbicielkom herbaty i kawy z pewnością spodobają się filiżanki i kubki z linii MY GIRL, ale także zestawy stworzone z wysokiej jakości japońskiej porcelany.