Jaki wybrać prezent z okazji imienin Szczepana?

Wysłany dnia: paź 19, 2021

Widziany przez: 1599

Kategorie: Główna

Ciekawostki związane z imieninami Szczepana

Imieniny Szczepana możemy świętować jedynie dwa razy w roku – 3 sierpnia i 26 grudnia. Z imieninami Szczepana związana jest ciekawostka dotycząca pochodzenia imienia. Jest to imię typowo polskie, powstałe poprzez adaptację greckiego imienia Stefan do panujących niegdyś w Polsce warunków językowych. Imieniny Szczepana obchodzimy stosunkowo rzadko, co jest związane także z małą popularnością tego imienia. Według szacunków rokrocznie nadawane jest około 90 chłopcom.

Imieniny Szczepana przypadające na 26 grudnia – dzień wspominania świętego Szczepana

Imieniny Szczepana obchodzone są głównie 26 grudnia. Tego dnia wspominany jest święty Szczepan żyjący na początku nowej ery. Jako jeden z pierwszych chrześcijan dążył do zreformowania judaizmu, zgodnie z jego pierwotnymi założeniami, za co spotkała go męczeńska śmierć w Jerozolimie. Imieniny Szczepana obchodzimy chętnie z powodu wyjątkowej postawy świętego Szczepana, który w Polsce jest czczony w sposób szczególny. Ma to odzwierciedlenie między innymi w nazwach ponad 80 polskich miejscowości, ustanowionych na cześć tego świętego.

Ciekawe upominki na imieniny Szczepana

Imieniny Szczepana przypadają na 26 grudnia, czyli Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki temu jubilat może celebrować okres świąteczny podwójnie. Z okazji imienin Szczepana możemy wręczyć elegancko zapakowany trunek. Tutaj możemy zastosować butelki ze spersonalizowanym grawerem. Do takiego upominku możemy dołączyć szklanki lub kieliszki, ale także inne przydatne akcesoria.

Eleganckie prezenty na imieniny Szczepana

Z okazji imienin Szczepana możemy wręczyć jubilatowi elegancki upominek. Zazwyczaj są to skórzane portfele oraz wizytowniki, ale doskonale nadają się także wieczne pióra i eleganckie notesy do nanoszenia notatek lub osobistych przemyśleń. Imieniny Szczepana to okazja do obdarowania jubilata prezentem, który dopełni męską stylizację. Na pewno warto wykorzystać dobrej jakości krawat czy poszetkę. Wśród praktycznych prezentów warto wymienić także futerały podróżne na koszulę, które uchronią koszulę przed zagnieceniami, na przykład podczas podróży służbowej.

Srebrne upominki, które warto wręczyć z okazji imienin Szczepana

Oferta naszego sklepu internetowego obejmuje wiele produktów, które doskonale nadadzą się na wiele okazji, także na imieniny Szczepana. Poniżej prezentujemy kilka propozycji na upominki, które można wykorzystać jako prezent dla jubilata z okazji imienin Szczepana:

- doskonałym prezentem dla każdego eleganckiego mężczyzny są między innymi zegarki Perfect z mechanizmem kwarcowym

- z okazji imienin Szczepana możemy wręczyć jubilatowi srebrne spinki do mankietów, które wyróżnią się na tle męskiej stylizacji

- wśród męskich prezentów w naszej ofercie znajdują się także zapalniczki benzynowe i żarowe oraz eleganckie zestawy, w których znajduje się zapalniczka z papierośnicą

- na imieniny Szczepana możemy wręczyć również upominki przydatne podczas męskich wypadków – zestawy XXL, w skład których wchodzi piersiówka, lejek i kilka kieliszków.